oben links oben rechts
left border
Strona główna Biblioteki ˇ Strona Szkoły11 Grudzień 2018 12:06
Witamy
na stronie Biblioteki Szkolnej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym
w Wielkiej Wsi

O bibliotece
Aktualności
Nowości wydawnicze
Złoci darczyńcy biblioteki
Prowadzone projekty
Polecane kampanie
Polecane strony


Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Zebranie pod hasłem czytelnictwa


ZEBRANIE POD HASŁEM CZYTELNICTWA11 maja 2017 r. rodzice naszych uczniów mieli możliwość uczestniczenia w spotkaniu z panią Lidią Marzec, wicedyrektor Biblioteki Pedagogicznej w Tarnowie. Nasz gość zwrócił uwagę jak ogromną rolę w rozwoju dziecka odgrywa kontakt z książką i kontakt z czytającym na głos rodzicem. Czytać należy dzieciom również starszym - wg specjalistów - do 12 roku życia. Rodzice zapoznali się również ze „Złotą listą książek” polecanych do głośnego czytania dzieciom.

Spotkanie miało na celu nie tylko upowszechnianie czytelnictwa w szkole podstawowej i w gimnazjum, ale także wspomaganie biblioteki szkolnej w kształtowaniu postaw czytelniczych i rozwijaniu kompetencji czytelniczych wśród dzieci i młodzieży.

Ponadto wydarzenie wpisało się w działania przewidziane w Priorytecie 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”, który przewiduje rozwijanie zainteresowań uczniów przez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.

Pod koniec zebrania rodzice stworzyli Drzewo Literatury, na którego gałęziach zamieścili swoje najbardziej lubiane w dzieciństwie tytuły. Wśród tytułów wypisanych przez rodziców znalazły się m.in. : Tajemniczy ogród” F. H. Burnett, „Znachor” T. Dołęga-Mostowicz, „O psie, który jeździł koleją” R. Pisarski, „Ocalony. Ćpunk w kościele” A. Sowa, „Życie na pełnej petardzie” ks. J. Kaczkowski, „Alchemik” P. Coelo, „Wierna rzeka” S. Żeromski, „Pan Tadeusz” A. Mickiewicz, „Mały Książę” A. de Saint-Exupéry, „Mój przyjaciel Henry” N. Gardner, „Qvo vadis” H. Sienkiewicz, D. Steel „Statek”, „Księga dżungli” R. Kipling, „Ania z Zielonego Wzgórza” L. M. Montgomery.


right border
unten links unten rechts


8377 Unikalnych wizyt

Powered by powered by php-fusion v6.01.6 © 2003-2005   |   Design by Design by Matonor


Załóż : Własne Darmowe Forum | laptopokazja.pl | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie