oben links oben rechts
left border
Strona główna Biblioteki ˇ Strona Szkoły21 Kwiecień 2019 22:20
Witamy
na stronie Biblioteki Szkolnej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym
w Wielkiej Wsi

O bibliotece
Aktualności
Nowości wydawnicze
Złoci darczyńcy biblioteki
Prowadzone projekty
Polecane kampanie
Polecane strony


Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Poleć książkę na wakacje. Dzielny mały Karmel
POLEĆ KSIĄŻKĘ NA WAKACJE. DZIELNY MAŁY KARMEL

W czerwcu 2017 r. w klasie III szkoły podstawowej przeprowadzone zostały zajęcia edukacyjne metodą projektu z wykorzystaniem księgozbioru Biblioteki Szkolnej pt. „Poleć książkę na wakacje. Dzielny mały Karmel”.

Uczniowie przez dwa dni na początku każdej lekcji mieli głośno czytaną książkę Holly Webb „Zaopiekuj się mną. Dzielny mały Karmel”. Następnie opowiadali lekturę zwracając uwagę na opiekę nad zwierzętami, a w szczególności kotami. Opiekowali się pluszowymi kotkami robiąc opatrunki z bandażu – podobne do tego jaki dostał Karmel w klinice, karmili i bawili się z nimi. Dużą radość sprawił klasie prawdziwy żywy kotek przyprowadzony przez Julkę M. Chętni uczniowie wykonywali prace plastyczne, które zostały zgłoszone na międzyszkolny konkurs „Książka na wakacje”. Tematem pracy było polecenie wybranej książki do przeczytania kolegom i koleżankom w okresie wakacji. „Zaopiekuj się mną. Dzielny mały Karmel” jest do tego bardzo odpowiednią lekturą.

Opiekunem projektu była pani wychowawczyni Małgorzata Stoszko, której pomagała pani Gabriela Ciasnocha.

Lektura „Zaopiekuj się mną. Dzielny mały Karmel” jest dostępna w Bibliotece Szkolnej. Zachęcamy do wypożyczania. Oto kilka słów o książce ze strony wydawnictwa:

„Helena bardzo lubi pomagać w klinice weterynaryjnej, gdzie pracuje jej starsza kuzynka Weronika. Gdy znajduje małego kotka, potrąconego przez samochód, zabiera go prosto do kliniki. Helena pomaga w opiece nad kotkiem, którego nazywa Karmelem. Dziewczynka bardzo martwi się, że nie można ustalić, kto jest jego właścicielem. Karmel ma dosyć przebywania w klinice, a najbardziej nie podoba mu się szorstki opatrunek na nodze. Nikt jednak się po niego nie zgłasza. Gdzie Karmel znajdzie miejsce, które mógłby uznać za swój dom?”


right border
unten links unten rechts


10939 Unikalnych wizyt

Powered by powered by php-fusion v6.01.6 © 2003-2005   |   Design by Design by Matonor


Załóż : Własne Darmowe Forum | laptopokazja.pl | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie